Türkiye Komünist Partisi(TKP), Genel Sekreteri Kemal Okuyan Artı TV canlı yayınına konuk oldu. Seçimlere ilişkin konuşan Kemal Okuyan, TKP’nin Kılıçdaroğlu’nu desteklemeyeceklerini ama Erdoğan’a karşı oy kullanacaklarını belirtti.

Türkiye Komünist Partisi(TKP), Genel Sekreteri Kemal Okuyan Artı TV canlı yayınına konuk oldu. Seçimlere ilişkin konuşan Kemal Okuyan, TKP’nin Kılıçdaroğlu’nu desteklemeyeceğini ama Erdoğan’a karşı oy kullanacaklarını belirtti. Okuyan’ın açıklamalarında öne çıkanlar şu şekilde:

“Biz Millet İttifakı’nın Cumhur İttifakı’na bir seçenek olabileceğini düşünmüyoruz. Biz hayata ilkelerle, programlarla bakan bir partiyiz. Bizim önem verdiğimiz başlıkların hiçbirisinde özel bir farklılık geliştirmiyor Millet İttifakı. Bu açıdan baktığımız zaman biz Millet İttifakı’na kefil olmayacağımızı, adaydan bağımsız olarak aday kim olursa olsun kefil olmayacağımızı söyledik. Bu toplumda Erdoğan’ın bir daha seçilmemesi için çok ciddi bir beklentisi olan, bunu artık bir ölüm kalım meselesi haline getirmiş geniş bir kesim var. Biz bu kesimi anlıyoruz, bir de başından beri AKP iktidarına karşı çok sert ve kararlı duran bir parti olarak aslında bu duygunun parçasıyız. Dolayısıyla biz isterdik ki sosyalistler birleşik bir biçimde bir aday çıkarsınlar, bu aday politikları Erdoğan’ın yeniden seçilmesine izin vermeyecek bir şekilde gelişsin. Bunu yapamadık bu saatten sonra TKP açısından mesele basittir. Millet İttifakına destek vermeyeceğiz ama oy verme günü oyumuzu Erdoğan’a karşı vereceğiz

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir