Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, Halk TV ekranlarında İpek Özbey ile Sansürsüz programının konuğu oldu. Erkan Baş yaklaşan seçime ilişkin açıklamalarda bulundu.

Seçime ilişkin açıklamalarda bulunan Erkan Baş’ın konuşmalarından öne çıkanlar şunlar:

Emek ve Özgürlük İttifakı olarak deprem felaketi ve Millet İttifakı’nda ortaya çıkan gelişmeler doğrultusunda bir yeni değerlendirme ihtiyacı gündeme geldi.”
Ortak bir adayla Tayyip Erdoğan’ın yenilmesi gerektiğini ilk söyleyen partilerden birisiydik. Aday etrafında birleşilmesi daha da ileri bir adım olur. Açık olduğumuzu ifade ediyoruz, adım atması gerekenin Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olduğunu düşünüyorum.”
Yurttaşların oyuna kıymet veriyoruz. Milletvekili çıkarma olasılığımızın olmadığını düşündüğümüz illerde ittifaktaki herhangi bir güçle seçimlere girebiliriz, bunun dışındaki illerde TİP’in kendi adıyla ve adaylarıyla seçime girmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz.”
Amaçta ortaklaşmanın önemli olduğunu düşünüyorum. AKP-MHP bloğu azınlığa düşürülmeli, Emek ve Özgürlük İttifakı mümkün olan en yüksek temsiliyete ulaştırılmalıdır. Türkiye İşçi Partisi de yarattığı heyecanı önümüzdeki döneme taşımalıdır.”
Bizim ittifakımızda pazarlık diye bir kavram yoktur. Bunu ittifakımızın varlığından rahatsız olan çevrelerin yaydığı spekülasyonlar olarak değerlendiriyorum. TİP’in dost ve müttefik partilerden milletvekili talebi yoktur, olmayacaktır.”

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir