Amedspor’a yönelik saldırılara destek veren Devlet Bahçeli’nin 90’ların karanlık çetelerine bir kez daha sahip çıktığını söyleyen HDP Eş Genel Başkanı Buldan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sonrası Cumhurbaşkanı adayı çıkarma politakalarını yeniden değerlendireceklerini belirtti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) partininin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bursaspor deplasmanında saldırıya uğrayan Amedspor’a destek veren Buldan, Bursaspor taraftarlarına destek veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye tepki gösterdi.

Amedspor gol atmaya devam edecek

Geçen hafta sonu oynanan maçta örgütlü ve faşist bir saldırıya tanıklık edildiğini söyleyen Buldan, “Sahada ırkçı gruplar tarafından tribünlerde sergilenen resimler, bu saldırının arkasında kimlerin olduğunu bizlere bir kez daha çok net olarak göstermiştir. Ben buradan Amedspor oyuncularına, yönetimine, taraftarlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Amedspor yalnız değildir. Hükümetin küçük ortağı bu kürsüde biraz önce yaptığı konuşmada ırkçı saldırılara, 90’ların karanlık çetelerine bir kez daha sahip çıktı. ‘Amed yok’ dedi, ‘Amedspor yok’ dedi. Amed vardır, var olmaya devam edecektir. Amedspor gol atmaya devam edecektir. Olmayacak olanlar sizlersiniz. Bu seçimde gidecek olan sizlersiniz. Irkçı konuşmalarınızla, saldırgan tavırlarınızla ve bu zihniyetinizle gitmeye mahkumsunuz. Biz sizi göndereceğiz. 90’lı yılların karanlık ruhunu yeniden canlandırmak isteyenlere, faşizmi can suyu olarak görenlere halkımız en büyük cevabını elbette sandıklarda verecek” dedi.

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir