AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘yeter söz milletin’ sloganını kullanan Kılıçdaroğlu’na tepki göstererek, “Ne yüzsüzsün ya. Bunlarda yüz yok ki. 14 Mayıs’ta bunlara öyle çakalım ki bellerini doğrultamasınlar” dedi.

“İşte 14 Mayıs Kemal’in bay bay Kemal olacağı gündür”

Aydın Atatürk Kent Meydanı Toplu Açılış Töreni’nde konuşan AKP’li Recep Tayyip Erdoğan, “Milli mücadelenin resmen ilanının adı olarak gördüğümüz 23 Nisan 1920’den demokrat partinin iktidara geldiği 14 Mayıs 1950’ye oradan Türkiye Yüzyılı destanının sembolü olacağına inandığımız 14 Mayıs 2023’e varan bu uzun ve meşakatli süreçte ödediğimiz her bedelin karşılığını alacağımız bir döneme giriyoruz. İşte bu dönem doğru yol. Bu doğru yola var mıyız? Aziz vatan topraklarındaki bin yıllık varlığımızın geleceğini şekillendirecek kritik bir tercihin eşiğindeyiz. Ülkeyi tekrar vaktini ve enerjisini heba edecek, kaos günlerine geri döndürmeye, belirsizlik iklimine sürüklemeye heveslenenlerin karşısına biz Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla çıkıyoruz. Sizler de görüyorsunuz. Bırakın dirisine ölüsüne bile tahammül edemedikleri Menderes’in aziz hatırasını kirletecek bir yüzsüzlükle onun “yeter söz milletindir” sloganına çökmeye çalışanlar var. Kim bu? Bay bay Kemal. İşte 14 Mayıs Kemal’in bay bay Kemal olacağı gündür dedi.

“Bunlara öyle çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar”

Erdoğan, “Hep söylediğimiz gibi bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. Yahu bay bay Kemal hangi yüzle kalkıp da utanmadan Menderes’e ait olan “Yeter söz milletindir” ifadesine çöküyor. Ne yüzsüzsün ya. Bunu bir de partisinin binasına asıyor. Bay Kemal, rahmetliden sonra slogan bize aittir. Bunlarda yüz yok ki. 14 Mayıs’ta bunlara öyle çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar ifadelerini kullandı.

 

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir