Gazeteci İsmail Saymaz, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na “Adaylığınızı destekliyorum” dediğini öne sürdü. Yazılı açıklama yapan Saadet Partisi Basın Müşaviri Hacımurat Uzgur ise iddiayı yalanladı.

“Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu’nun sözlerine karşılık vermedi”

İsmail Saymaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Saadet lideri Karamollaoğlu dün Davutoğlu ve Babacan’ı ziyaretinde, ilk kez Kılıçdaroğlu’nun adaylığını zikrederek, CHP liderine sıcak baktığını söyledi. İki lider itiraz etmedi. Karamollaoğlu, bugün Kılıçdaroğlu ziyaretinde, ‘Görüşmede adınız geçti, ben de destekliyorum’ dedi” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun karşılık vermeden Karamollaoğlu’nu dinlediğine vurgu yapan Saymaz, “Öğrendiğim kadarıyla Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu’nun sözlerini dinledi ve herhangi bir karşılık vermedi. Karamollaoğlu, şu an Demokrat Parti lideriyle görüşüyor. Uysal’ın Kılıçdaroğlu’nu desteklediği biliniyor. İstikşafi görüşmelerin sürmesi bekleniyor” dedi.

“Varsayıma dayalı haberler doğru değildir”

Görüşmelerin gizlilik içerisine yürütüldüğünü belirten Uzgur, “Millet İttifakı ortaklarının bir araya geleceği 13 Şubat tarihindeki toplantının ev sahibi olarak liderleri ziyaret eden Genel Başkanımız, görüşmeleri bir mahremiyet çerçevesinde yürütmektedir” ifadelerine yer verdi.

Görüşmelerin içeriğine hakkında bilgi vermediklerini belirten Uzgur, “Görüşülen sayın genel başkanlara duyduğumuz saygı gereği, mahrem olan bu görüşmelerin içeriğine dair bilgi verilmemektedir. Medyaya yansıyan varsayıma dayalı haberler doğru değildir. Milletimizin geleceğiyle ilgili yapılan bu görüşmelerden çıkacak sonuçlar da inşallah hayırlı olacaktır” dedi.

 

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir