Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, adaylık için ismi geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, “Cesur davranmanın zamanı geldi de geçiyor” dedi.

Muhalefetin olası ortak adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öne çıkarken, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş da adaylık için öne çıkarılan ve uzun süredir belli kesimlerde destek bulan isimler.

Zafer Partisi lideri Özdağ’ın favorisiyse Mansur Yavaş. Adaylık konusunda hiçbir zaman iddialı konuşmayan Yavaş ise son olarak Kılıçdaroğlu’nun önüne geçmeyeceğini söylemişti ve bir etkinlikte onun hakkında “Cumhurbaşkanı” ifadesini kullanmıştı.

“Benim kadar Mansur bey kendisini desteklemiyor”

Yavaş ısrarını sürdüren Özdağ katıldığı bir yayında, “Benim kadar Mansur bey kendisini desteklemiyor. Ama benim de bir sınırım var. Mansur bey aday olmak istemiyorsa ne yapalım. Ben belediye başkanı olarak kalacağım, Ankara’nın çöplerini temizleyeceğim diyorsa onun meselesi. Cumhurbaşkanı adayı olmak aynı zamanda bir iddiayı gerektirir. Sayın Mansur Yavaş’ın bu iddiayla ortaya çıkıp Türk halkından destek istemesi lazım. ‘Ben Kemal beyden izin almadan aday olmam.’ Kusura bakmayın, eğer Kemal beyden izin almadan cumhurbaşkanı adayı dahi olamıyorsanız, o zaman bu ülkeyi yönetme iddiasına zaten sahip olamazsınız. Cesur davranmanın zamanı geldi de geçiyor” ifadelerini kullandı.

 

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir