MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Devlet Bahçeli, Erdoğan’ın adaylığına ilişkin, “Sayın Erdoğan’ın adaylığı bal gibi, buz gibi Anayasa’ya uygundur, ahlaken ve hukuken de meşrudur” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Hesap 14 Mayıs’ta Görülecek

Türkiye’ye kalkan elleri kırmak bizim için şeref bahsidir. Bize FETÖ’cüler saldırıyormuş, saldırsınlar. Bize PKK’lılar saldırıyormuş, saldırsınlar. Zillet İttifakı iftira kusuyormuş, kussunlar. Bizim tarafımız bellidir. Açık hesap 14 Mayıs 2023 tarihinde sandıkta görülecektir. Partimizin zor durumda olduğunu söyleyen çapulcular vardı. Ağızlarından salyalar aka aka istifa edip gidenlerden bahsediyorlardı. Algı operasyonuyla üstümüze geliyorlardı. PKK’ya mütareke çağırısı yapan, Türkiye’yi zalimlere teslim etmek için tertip yapan ne kadar siyasetçi varsa Cumhur İttifakı’nın kan kaybettiğini koro halinde söylüyorlardı. Bu cürüm grubuna gerçekten yuh olsun, yazıklar olsun.

Erdoğan’ın Adaylığı Anayasa’ya Uygundur

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığına itiraz ve tepkilerini yoğunlaştırmaları, milletimizin umutlarını küllemektir. Bu beyhude çabaların sonucu elbette hüsrandır. Sayın Erdoğan’ın adaylığı bal gibi, buz gibi Anayasa’ya uygundur, ahlaken ve hukuken de meşrudur. 16 Nisan 2017 tarihli halk oylamasıyla cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmiştir. Bu yeni yönetim modeli nevi şahsına münhasır bir başkanlık sistemidir. Bu sistem içinde 1 dönem yetkilerini kullanan cumhurbaşkanının tekrar aday olamayacağını iddia etmek siyaseten ağır kusurdur. Yeni sistemin doğasına ve işleyiş mantığına aykırıdır.

Erdoğan’a Karşı Çıkanlar Küresel Güçlerdir

Henüz bir cumhurbaşkanı adayı bile bulamayan Zillet İttifakı’nın Sayın Erdoğan’ın adaylığına karşı çıkmaları anti demokratik bir hezeyandır. Cumhur İttifakı’nın adayı Türk milletinin adayıdır, karşı çıkanlar küresel güçlerdir. Mukaddesatımıza diş bileyen haçlı yanaşmalarıdır. Küresel medya Sayın Cumhurbaşkanımızın adaylığına muhaliftir. Varsın çıkarcılar iş birliği yapsınlar, biz hepsinin bileğini bükeriz. Sayın cumhurbaşkanımızın tekrar seçilmesi için geceyi gündüze katacağız.

Ayranımızı Kabartmasınlar

İstiyorlar ki kukla gibi oynatılan bir cumhurbaşkanı olsun. Bekliyorlar ki sesini kısan, boyun eğen bir cumhurbaşkanı göreve gelsin. Geçti o günler, suyu geriye akıtmak, geldiğimiz bu aşamada imkansızdır. Millet kararlıdır, iradesine sonuna kadar sahip çıkacaktır. Söz milletindir, Zillet İttifakı da sıfır çekecektir. Bizim adayımız belli, kararımız da nettir. Sayın Erdoğan 14 Mayıs’ta yeniden ve açık ara seçilecektir. Korkmasınlar, kaçmasınlar, saklanmasınlar. Sadece ve sadece 14 Mayıs’ı beklesinler. Ayranımızı kabartmasınlar, konuşursak derinden hiçbirisi kalkamaz yerinden.

‘O Piti Piti’ Yaparak Aday Belirleyebilirler

Bu gidişle seçimlere 1 gün kala adaylarının kim olacağını tartışıyor olurlarsa şaşırmayacağız. Eğer karar veremiyorlarsa noter huzuruna çıkıp kurayla adaylığını tespit etmeleri de bir seçenek olarak önlerinde durmaktadır. Buna akılları yatmıyorsa kısa ve uzun çöp çekilişi yapmak suretiyle adaylarını çıkarabilirler. Bu da olmazsa ‘O piti piti, karamela sepeti’ tekerlemesiyle muhtemel adaylarını bularak ilan edebilirler. Buna yanaşamıyorlarsa Beyaz Saray’a ulak gönderip Biden’ın son talimatını alarak karşımıza çıkabilirler.

Finlandiya’nın Üyeliği Makul

İsveç ve Danimarka başta olmak üzere inançlarımıza yönelik saldırıları kınıyoruz. İsveç’in NATO üyeliğini derin dondurucuya alınmasından yanayız. Buna karşılık Finlandiya’nın NATO üyeliğinin makul olduğu konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızla aynı görüşü paylaşıyoruz.

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir