Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, canlı yayında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yeni dönemde Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın kadın bakanlığına tahsis edilmesi gerektiğine dair bir öneri iletti, Kılıçdaroğlu öneriyi güzel buldu.

Halk Tv’de yayımlanan Bengü Şap ve İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Lider Masası programına katılan Kılaçdaroğlu, CHP lideri programında soruları yanıtlarken Selehattin Demirtaş, sosyal medya hesabından Babaeker ve Küçükkaya’yı etiketleyerek “Herkese merhaba. İyi yayınlar diliyor, tüm izleyicilere selam, sevgilerimi iletiyorum ve şu soruyu iletmek istiyorum: Tüm adaylar ve sayın Kılıçdaroğlu, seçimden sonra Saray’ın kurulacak kadın bakanlığına, şiddete uğramış kadınların tedavi ve rehabilitasyon merkezlerine, kadın öğrenci yurtlarına, emekçi kadın misafirhanelerine, ev işçisi kadınların sendikalarına, kadın sığınma evlerine, bağımsız kadın örgütlerine tahsis edilmesi iyi olmaz mı? Bu kadın eşitliği yerleşkesinin ismini de kadınlar koyar diye düşünüyorum” dedi.

Bengü Şap Babaeker’in programda soruyu okuması üzerine Kılıçdaroğlu, “Bence gayet güzel bir öneri, kendisine teşekkür edelim. Kendisine buradan selamlarımızı da gönderelim. Haksız bir şekilde içeride tutulduğunu da biliyorum” ifadelerini kullandı.

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir