CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Sinan Ateş cinayetini gündeme taşıdı. Ünsal, “Sanki 90’lı yıllara geri dönüyormuşuz gibi yeni tezgahlar yaratılıyor” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal,  Mecliste düzenlediği basın toplantısında eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetini gündeme taşıdı. Ünsal, “Bugüne gelindiğinde MHP’li bir Ülkü Ocakları Başkanı’nın öldürüldüğünü de gördük. Ülkü Ocakları Başkanı’nın öldürülmesinin üzerinden 29 gün geçti. Sanki 90’lı yıllara geri dönüyormuşuz gibi yeni tezgahlar yaratılıyor. Seçim sürecine girdiğimiz bu dönemde sanki yeniden bu algı yaratılmak isteniyor. Halk sindirilmek isteniyor. Aydınlar tehdit ediliyor, sindirilmek isteniyor” dedi.

Adaylık tartışmaları için Erdoğan’ın Anayasa’ya göre aday olamayacağını vurgulayan Ünsal, “Ülke seçim sürecinde ama hala bir seçim tarihi belirlenmiş değil. Tayyip Erdoğan’ın Anayasa’yı, hukuku, yargıyı bir kenara attığını ve gerçekten çaresiz bir şekilde aday olamayacağını bilerek parlamentodan 360’ı bulamayınca parlamentoyu feshetme yetkisini kullanacağını söylediğini duyuyoruz. Ey Tayyip Erdoğan, iki kere Cumhurbaşkanlığını yaptın, Anayasa’ya göre bir üçüncüsünü yapamayacaksın” dedi.

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir