İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla ilgili tartışma yaratan sözlerinin ardından istifa etmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Kürşad Zorlu, “Bugün bir köşe yazısında Genel Başkan Yardımcımız Cihan Paçacı’nın bazı açıklamaları kamuoyuna yansımış ve ardından maksadının dışına çıkartılmasıyla birlikte millet ittifakının iradesine ve birlikteliğine zarar verir nitelikte bir tartışma alanının ortaya çıktığı görülmüştür” ifadelerini kullandı.

Paçacı’nın kendi isteğiyle İYİ Parti Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden ayrıldığını belirten Zorlu, “Böylesine kritik bir gün ve süreçte, bu temel kaygı ve hassasiyetler doğrultusunda Sayın Paçacı kendi iradesiyle partimizdeki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden istifa ederek saygıdeğer bir sorumluluk örneği sergilemiştir. İYİ Parti kurulduğundan beri Türk siyasetinde milletimizin sesi ve iradesinin temsilcisi olmuştur. Ve önümüzdeki seçimleri kazanarak Cumhuriyetimizin 100.yılında memleketimizi hak ettiği konuma taşıma iradesi tamdır. Allah’ın izniyle, Mayıslar bizimdir!” dedi.

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir