MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nu Sinan Ateş cinayetiyle ilgili soru sormak istemesi üzerine “Hadi işine bak” diyerek azarlaması gündem olmuştu. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman “Kimi zaman gazeteci, kimi zaman da siyasetçi maskesiyle karşımıza çıkan operasyon elemanlarının yaptıkları gazetecilik faaliyeti değil, Türkiye karşıtı başkentlerden fonlanan provokatör eylemlerdir” dedi.

Amerika’nın Sesi radyosunun Ankara muhabiri Yıldız Yazıcıoğlu, Bahçeli’ye mikrofon uzatarak, “Erdoğan’ın üçüncü kez aday olamayacağı tartışılıyor, Meclis’te karar alınmazsa… Görüşleriniz nedir acaba?” niye sordu. Bahçeli, Yazıcıoğlu’na, “Siz ben dinlememişsiniz galiba o anlaşılıyor” diye yanıt verdi. Sinan Ateş cinayetiyle ilgili soru sormak isteyen gazeteci Yazıcıoğlu, Bahçeli’nin ‘işine bak’ yanıtının ardından müdahaleye maruz kaldı.

Gazeteci kılığındaki provokatörler…

Bahçeli’nin söz tavrı kamuoyunda tepkiyle karşılanırken MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman açıklama yaptı. Büyükataman’ın açıklaması şu şekilde:

MHP’yi karanlık odaklarla, kirli yapılarla ilişkilendirmek isteyenler esasında tam da kendi durdukları yeri göstermektedirler.

Kimi zaman gazeteci, kimi zaman da siyasetçi maskesiyle karşımıza çıkan sicili kabarık operasyon elemanlarının yaptıkları gazetecilik faaliyeti değil, Türkiye karşıtı başkentlerden fonlanan provokatör eylemlerdir.

Gazeteci kılığındaki provokatörlerin, kalemini silah gibi kullanıp tetikçilik yapanların gerçek niyetleri ve aziz milletimize olan düşmanlıkları da açıkça ortadadır.

Ne yaparlarsa yapsınlar, ne söylerlerse söylesinler, hangi iftiranın arkasına saklanırlarsa saklansınlar gerçekler gün gibi ortadadır. MHP Türk milletinin gönlündedir.

Milliyetçi Hareket Partisi, bu ajan provokatör eylemcileri deşifre etmeye, Türk düşmanı yabancı başkentlerin planlarını bozmaya,  Türk milleti ve MHP üzerine yazılan karanlık senaryoları yırtıp atmaya devam edecektir.

Maksatlı iftira kampanyaları başlatanlar ve bundan medet umanlar unutmasın ki; Türk’ün çelik iradesi, Amerika’nın sesi olan yerli işbirlikçileri yenecektir.

 

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir