Schneider işçilerinin grev yasağı ‘erteleme’ adı altında Cumhurbaşkanı kararıyla Resmi Gazetede yayınlanmıştı. Grev yasağını tanımayan işçiler grevin zaferle sonuçlandığını duyurdu.

Schneider  işçilerinin grev yasağı ‘erteleme’ adı altında Cumhurbaşkanı kararıyla Resmi Gazetede yayınlanmıştı. Grev yasağını tanımayan işçiler grevin zaferle sonuçlandığını duyurdu. Birleşik Metal-İş Sendikası yaptığı açıklamada anlaşmanın sağlandığını duyurdu.

Birleşik Metal-İş’in açıklaması şu şekilde:

Grevde olan MESS’e üye Green Transfo Energy Turkey Enerji Endüstrisi San. Ve Tic. A.Ş. (Eski İsmiyle Schneider Enerji) ile anlaşma sağlandı. MESS’e bağlı Green Transfo Energy Turkey Enerji Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş. ( eski ismiyle Schneider Enerji) ile bugün (24 Ocak 2023) günü yapılan görüşme sonucu anlaşma sağlandı. Yapılan anlaşma şöyledir; Ücret Zammı: 1. 6 ay: 31 Ağustos’taki saat ücretlerine yüzde 46,3 oranına ilaveten seyyanen 20 TL zam yapılacak. 2. 6 ay: 28 Şubat 2023 tarihindeki saat ücretlerine yüzde 18 zam yapılacak. Ancak Mart ayındaki son altı aylık enflasyon oranının yüzde 18’i aşması halinde, aşan kısmın tamamı 28 Şubat’taki ücretlere yansıtılacak. 3. 6 ay: 6 Aylık enflasyon oranının üzerine saat ücretlerine 5,04 TL eklenecektir. 4. 6 ay: 6 Aylık enflasyon oranında zam yapılacaktır. Sosyal haklarda ise yıllık yüzde 100 zam yapılacak. Kurban Bayramı ödeneği için ise yüzde 120 oranında artış yapılacak. Bu hakların dışında işyerine özgü çeşitli kazanımlar elde edilmiştir. Anlaşmayla ilgili açıklama bu akşam fabrika önünde yapılacaktır. Toplu sözleşmemiz Green Transfo işçilerine ve tüm metal işçilerine hayırlı olsun

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir