DİSK Basın İş

Sinan Ateş cinayetiyle ilgili soru sormak isteyen gazeteci Yazıcıoğlu, Bahçeli’nin ‘işine bak’ yanıtının ardından müdahaleye maruz kaldı. Müdahalenin ardından MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yaptığı açıklamayla Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nu hedef gösterdi. Hedef göstermeye ilişkin açıklama yapan DİSK Basın-İş, suç duyurusunda bulunacaklarını kamuoyuyla paylaştı.

DİSK Basın-İş, Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun hedef gösterilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamada şunlar yer aldı:

Hedef gösterilen üyemiz Yıldız Yazıcıoğlu yalnız değildir!

“Yıllardır parlamento üyeliği yapan üyemiz Yıldız Yazıcıoğlu’nun soru sormasını ‘fiziki’ olarak engellemeye çalışan siyasetçiler, basını susturmaktan utanç duyacaklarına gazeteci arkadaşımızı, arkalarındaki siyasi güce ve karanlık ilişkilere güvenerek hedef halinde getirmekten geri durmuyor. 

Bu güne kadar darp ve tehdit edilen, hedef gösterilen gazetecilerden biliyoruz: MHP’ye soru sormak, MHP’yi sorgulamak gazeteciler için hep tehlikeli oldu. Sinan Ateş cinayetine dair sorular MHP’yi rahatsız ediyor çünkü gözaltına alınanların MHP ile ilişkileri ortada. İşte bu yüzden tam da “işimize bakıyor” ve bu cinayetin üstündeki karanlığı sorularımızla dağıtmaya çalışıyoruz

Sinan Ateş’in 11 yıl boyunca danışmanlığını yaptığı MHP Milletvekili İsmet Büyükataman’ın cinayete dair bir cümle dahi kurmadan cinayeti sorgulayan gazeteciyi hedef alması şaşırtıcı değil, kendini açık eden bir tutum olarak değerlendiriyoruz. 

Bir zamanlar “bazı kitaplar bombadan da tesirli” siyasetinin gazetecilere hapis cezası olarak döndüğünü biliyoruz. 

Bir suda iki kez yıkanılmaz!

‘Provokatör’ yaftası gerçek gazetecilere bulaşmaz.

‘Tetikçiliği’ gerçek gazeteciler yapmaz ama siyasetçiler yapar!

İsmail Büyükataman’ı teşhir ediyoruz: Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nu tehdit etti, hedef gösterdi. Belki de bir yerlere ‘görev’ verdi!

Üyemizi hedef gösterenler hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz. Gazetecilerden elinizi çekin! “

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir