İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçimlerin okul ve sınav dönemlerine denk geldiğine dikkat çekerek iktidarın ‘gençlerin oy kullanmasını istemediği’ için seçimleri 14 Mayıs’a çekiğini söyledi.

Erdoğan’ın açıklamalarıyla seçimin 14 Mayıs’ta yapılacağına kesin gözüyle bakılırken; Akşener, İYİP‘in bugünkü grup toplantısında bu tarihin gençlerin oy kullanmasının önüne geçilmesi için seçildiğini söyledi.

Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar:

Neden şimdi seçimlere az bir süre kala erken seçim kararı aldılar biliyor musunuz? Çünkü gençlerin oy kullanmasından korkuyorlar. Çünkü gençlerin onları sandığa gömeceğini biliyorlar”

“Okulların açık olduğu bir zamanda; hatta sınavların olduğu bir dönemde seçim yapmak demek, gençlere ‘Oy kullanmayın’ demektir”

“İktidar şunu çok iyi biliyor ki; gençlerin birçoğunun ikametgahı okuluyla aynı şehirde değil. Yani seçim için memleketlerine dönmek zorundalar. Üstelik birçoğunun oy kullanmak için memleketine gidip geri dönecek maddi durumları yok. Ne aileleri ne kendileri otobüs biletini bile karşılayacak güce sahip değil”

 

 

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir