Gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, ölümünün 30’uncu yıl dönümünde bombalı suikasta uğradığı Ankara’daki evinin önünde karanfillerle anıldı.

“Uğur’suz 30 yıl geçti”

30. Ölüm yıldönümünde Uğur Mumcu’nun evinin önüne karanfil bırakan TGS Akademi yaptığı paylaşımda, “Uğur’suz 30 yıl geçti Mumlarımızı karanlığa karşı yaktık 30. ölüm yıldönümünde Uğur Mumcu’yu evinin önünde karanfillerimizle yeniden uğurladık Uğur Mumcu’yu neden katlettiklerini biliyoruz. Bu karanlığa karşı mücadelemiz sürecek. Elbet o tuğlayı çekeceğiz Duvarları yıkacağız” dedi.

“Tuğla çekilsin, duvar yıkılsın!”

Gazeteciler Sendikası sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu‘yu saygıyla anıyor, onun yolunda yürüyerek ‘inadına gazetecilik’ diyoruz. Bombayı koyan ve emri verenlerin ortaya çıkartılması için savcıları göreve çağırıyoruz. Tuğla çekilsin, duvar yıkılsın!” ifadelerini kullandı.

“Gerçeklerin karanlıkta kalmaması için hakikat mücadelesini sürdürmeye devam edeceğiz”

DİSK Basın-İş sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı paylaşımda Uğur Mumcu’yu 30. ölüm yıldönümünde andı.  Gerçekleri yazdığı için 30 yıl önce bombalı suikastle katledilen Gazeteci  saygı ve özlemle anıyoruz. Gerçeklerin karanlıkta kalmaması için hakikat mücadelesini sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir