TV52’de yayınlanan ‘Gündem’ programına AKP Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız konuk oldu. Yediyıldız, “Tayyip ağabeyin ayakkabısını yalamamız lazım” ifadelerini kullandı.

Sunucu Samet Yaşaryıldız’ın “Tayyip ağabeye ihanet etmeyelim” sözlerinin ne ifade ettiği sorusuna Yediyıldız’ın verdiği yanıt dikkat çekti.

“Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım, ayakkabısını yalamamız lazım” diyen Yediyıldız, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında şunları paylaştı:

“Tayyip ağabey Türkiye’nin başında. Dünyanın lideri. Biz bu kaz kafamızla – özür dilerim, kusura bakma. Kendi kendimize ihanet etmek gibi bazı şeylere sapıyoruz. Şimdi kalkıp da böyle ucuz sebeplerle Tayyip ağabeye ihanet etmek, Türkiye’ye ihanet etmektir. Böyle sebeplerle Tayyip Ağabey’e ihanet etmek mazlumlara ihanet etmektir. Bak sana açık ve net söylüyorum, şu anda Ukrayna ve Rusya savaşı var değil mi? Ukrayna da Rusya da Tayyip ağabeyden bir şeyler bekliyor ve de onları yapıyorlar görüyorsunuz. Daha ne olacak, biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım. Bunları şey olsun diye söylemiyorum ya! Tayyip ağabeye, bu resme biz kalkacağız bir şeyler söyleyeceğiz” 

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir