Adalet Bakanı Bekir Bozdağ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda Altılı Masayı hedef göstererek, “Başkasından emir ve talimat alan cumhurbaşkanı olmaz, olamaz” ifadelerini kullandı.

Bakan Bozdağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Altılı masadakiler; eli,ayağı ve ağzı bağlı iradesiz, emir eri, kukla bir cumhurbaşkanı vaat ediyor, hem başkansız hem de 6 ya da 7 başlı bir yönetim vaat ediyor Anayasayı fiilen kısmen ilgayı vaat ediyor, istikrarsızlık vaat ediyor, koalisyonları aratacak yönetim vaat ediyor.

Bilinmeli ki: Millî iradenin seçtiği Cumhurbaşkanı’na hiç kimse emir ve talimat veremez. Başkasından emir ve talimat alan Cumhurbaşkanı olmaz,olamaz. Türk halkı, liderlerden emir ve talimat almayı kabul etmiş iradesiz,emir eri,kukla birini de Cumhurbaşkanı seçmez” dedi.

Milli iradenin seçtiği cumhurbaşkanına kimsenin emir ve talimat veremeyeceğine dikkat çeken Bozdağ, “Bilinmeli ki: Millî iradenin seçtiği Cumhurbaşkanı’na hiç kimse emir ve talimat veremez. Başkasından emir ve talimat alan cumhurbaşkanı olmaz, olamaz. Türk halkı, liderlerden emir ve talimat almayı kabul etmiş iradesiz, emir eri, kukla birini de cumhurbaşkanı seçmez” dedi.

 

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir