Hayvanseverler Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde, kürekle vurarak köpek katleden iki sanığın ilk duruşmada tahliye edilmesine, tepki gösterdi.

“Bizler kürekle değil yürekle gelmiş vicdanlı İNSANLARIZ!”

Pati Koruyucuları’nın resmi sosyal medya hesabından yapılan eylemle ilgili açıklama yapıldı. Hayvan hakları için verilen mücadelede yıkılması gereken ilk yerin Konya olduğu vurgulanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
Bunun hesabını emin olun Konyalılar soracak! Bizler kürekle değil yürekle gelmiş vicdanlı İNSANLARIZ! Terör örgütü değiliz! Hak arıyoruz! Masumların hakkını arıyoruz! O kürek elbet bir gün hak çalanların kafasına da inecektir! Biz direneceğiz. Doğru adres Konya demiştik. Bu nedenle bugün adalet için Konya’dayız. Sokak Hayvanlarının hakları için verdiğimiz mücadelede yıkılması gereken ilk ve en büyük kale Konya’dır. Konya bu misafirperverliği hayvan severler ve Türkiye unutmayacak. Bu ülkede onların halkını savunacak milyonlarca insan var! Ve bugün Konya’da o kanlı küreğin hesabını sormaya geldi insanlar. Adalet istiyoruz.

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir