CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Yarın Süleyman Soylu ile ilgili bir dosya açıklayacağım. Başıma bir şey gelirse diye üç arkadaşıma daha verdim dosyayı, ben açıklayamazsam onlar açıklayacak” dedi.

HP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de gündeme yönelik basın toplantısı düzenledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili yarın önemli bir dosya açıklayacağını söyleyen Özel, “Yarın burada bir büyük dosya açıklayacağım. Süleyman Soylu’nun cevap vermesi gereken, cevabından kaçamayacağı, kimyasının bozulacağı bir dosya hazırlanacak” dedi.

Böyle açıklamaların bu dönemlerde riskli olduğunu dile getiren Özel, “Kamuoyu merak etmesin, Özgür Özel yarın o dosyayı açıklayamayacak durumda olursa, o dosyayı açıklayacak en az üç arkadaşıma birer örneği teslim edildi. Bu dönemlerde, ‘Bir gün sonra bir şeyler açıklayacağım’ demenin nasıl bir riski olduğunun hepimiz farkındayız. Ama bu korku iklimine teslim olmayız, başımıza gelebilecek en kötü ihtimal için üç tedbirimiz var. Çünkü aslolan kişiler değil kurumlardır, bu milletin yüksek menfaatidir” şeklinde konuştu.

 

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir