6'lı Masa

Gazeteci Fatih Portakal, Altılı Masa’nın 10’uncu toplantısı sonrası, partilerin hangi bakanlıkları istediğine dair kulis bilgisini açıkladı. Portakal’ın aktardığı bilgilere göre partilerin en çok talep ettiği bakanlık Çevre ve Şehircilik Bakanlığı oldu. 

Altılı Masa’nın 10’uncu toplantısı sonrası, partilerin hangi bakanlıkları talep ettiğine dair kulis bilgisini aktaran Fatih Portakal şunları aktardı;
“Cumhuriyet Halk Partisi (CHP): Milli Eğitim Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı
İyi Parti (İYİP): Sağlık Bakanlığı, Aile Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Tarım Bakanlığı
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA): Ekonomi Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı
Gelecek Partisi: Adalet Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı
Saadet Partisi: Aile Bakanlığı, Tarım Bakanlığı
Demokrat Parti (DP): Kültür Ve Turizm Bakanlığı, Tarım Bakanlığı”
Partilerin en çok talep ettiği bakanlık ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı oldu.

Bakanlıkları isteyen liderlerin siyasi geçmişi

İçişleri Bakanlığını isteyen İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener eski İçişleri Bakanıydı. Akşener’in İçişleri Bakanlığı döneminde birçok faili meçhul cinayet işlendiği biliniyor.
Ekonomi Bakanlığını isteyen Deva Partisi’nin Genel Başkanı Ali Babacan AKP’nin ekonomiden sorumlu eski devlet bakanıydı.
Ekonomi, Adalet, Dışişleri Bakanlıklarını isteyen Gelecek Partisi’nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu eski AKP’li ve başbakandı.
Aile Bakanlığı’nı isteyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise Madımak Katliamı için, “Katliam olarak vasıflandırılamaz, üzücü bir hadisedir. Katliam demek insanları bilerek öldürmektir. İçeridekiler cayır cayır yanarak değil, dumandan öldü” sözleriyle hafızalara kazındı.

By admin1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir