AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonların beklediği emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesine ilişkin detayları açıkladı. Erdoğan, EYT’de herhangi bir yaş sınırı olmayacağını, bu düzenlemeyle yaklaşık 2 milyon 250 bin çalışanın emekli olacağını söyledi. 2019’da EYT ile ilgili konuşan Erdoğan ‘Seçim kaybetsek de yokum’ demişti. 

EYT düzenlemesiyle ilgili açıklamada bulunan Erdoğan, “EYT düzenlemesinin müjdesi ile huzurunuzdayım. Uzun ve kapsamlı çalışmanın ardından nihai halini almıştır. Çok önemli reformlara imza atmış bir hükümetiz. Kamu bütçesine büyük yük bindiren sistemimizi yönetilebilir hale getirmek için çok uğraştık. 1999 Eylül’ünde yürürlüğe giren düzenlemeye atılan adımları 2008 yılında daha ileriye taşıdık. Bugün sizlerle paylaşacağımız düzenlemeyle yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşımız daha emekli olma hakkına kavuşuyor. Emekli olma hususunda herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacak” dedi.

Bakan Bilgin’den açıklama

Erdoğan’ın açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Geçmişten kalma devasa sorunları bir bir çözmeye, bir sosyal devlet olma bilinciyle emeğe sahip çıkmaya devam ediyoruz. EYT meselesini yaş sınırı olmadan çözüyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Teşekkürler Kılıçdaroğlu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) sosyal medya hesabından EYT düzenlemesiyle ilgili yaptığı paylaşımda, “Sayın Genel Başkanımızın mücadelesiyle bir sorun daha çözüldü. Emeklilerimizin ve tüm halkımızın sorunlarının kalıcı çözümüne ise çok az kaldı. Teşekkürler Kılıçdaroğlu” dedi. 

Beni yorma Erdoğan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sıradaki gündemim otomobilde ÖTV. Sonucu biliyoruz, beni yorma Erdoğan” dedi.

 

 

By admin1