Sol Parti, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ataması gerçekleşmediği için bunalıma girip yaşamına son veren 26 yaşındaki Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hasan Cihan Aslan için tepki gösterdi.

Sizin çocuklarınıza saraylar, lüks arabalar; bizim çocuklarımıza ölüm, intihar!

Sosyal medya hesabından tepki gösteren Sol Parti, “Saray rejiminin yarattığı ekonomik buhran, gencecik çocukları hayattan koparıyor. Geçen günlerde Mersin’de yaşayan ve yıllardır beklediği atama bir türlü gerçekleşmediği için bunalıma giren 26 yaşındaki Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hasan Cihan Aslan, yaşamını sonlandırdı. Hayatını kazanmak ve ailesinin geçimini sağlamak için motokurye olarak çalışan Aslan’ın intiharı, AKP-MHP iktidarının politikalarının bir ürünüdür. Çünkü Aslan sayıları 50’yi aşan intihar eden öğretmenlerden sadece biridir.

Her gün lüks arabalarla gezen, kamudan istediği ihaleyi koparan, kurumlardan üçer beşer maaş alan AKP’lilerin çocukları sefa sürerken yoksul halk çocukları emeğiyle geçinemeyip intihar ediyor. “Ben ekonomistim” diyerek ülkeyi sonu belirsiz bir kriz sarmalına sokan zat ise sarayında her gün güllük gülistanlık bir ülke tablosu çiziyor. AKP’li bakanlar ülkede geçim sıkıntısı olmadığını iddia ediyor. Memleketimizi uçurumun kenarına sürükleyen bu iktidara dur diyeceğiz. Başka bir gencimizi daha geçim sıkıntısı, kötü çalışma koşulları, atanamama nedeniyle kaybetmeye tahammülümüz yok. Bir an evvel, örgütlenerek, bir araya gelerek, omuz omuza vererek bu sömürücü iktidarı gönderelim!” şeklinde açıklama yaptı.

By admin1