Umut-Sen Kocaeli, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile ŞOK market yöneticilerine tepki gösterdi. Paylaştığı videoda bir kasiyerin yaşamına son verdiğini ve bugün hiçbir şey olmamış gibi marketin açık olmasına tepki gösterdi.

Umut-Sen Kocaeli, paylaşım yaptığı videoda, “Kartepe İstasyon Şok. Dün akşam ne yazık ki bir tane kasiyer kendini asarak canına kıydı ve bugün hiçbir şey olmamış gibi şube açık. Buradan ŞOK yöneticilerini kınıyoruz. Paranın kölesi bu kadar olunmaz. İnsan bari şubeyi 1 gün kapatır. Hiç mi çalışanınızın yasını tutmadınız, değer vermediniz? Yazıklar olsun size. Çok yazık” şeklinde konuştu.

“Bu sistemi reddedelim, birleşerek örgütlenelim”

Umut-Sen Kocaeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda örgütlenme çağrısında bulundu.

“Bu düzeni sahiplerinin başına yıkacağız. Kâr uğruna işçilerin emeğine çöken, umutlarını çalarak yaşamlarını yok eden bu sistemi yıkmak için örgütlenelim. Bütün işçilere çağrımızdır; “Yalnız değilsiniz. Birbirlerimizin umudu olalım. Bu sistemi reddedelim, birleşerek örgütlenelim”

Genç bir kadın işçi, çalıştığı zincir marketin ŞOK market içinde yaşamına son verdi. Çalışma arkadaşlarına ertesi gün mağazayı yine açmak zorunda bırakıldı. Bir yurttaş mağazanın önüne giderek böyle tepki gösterdi. İşçilerin kanı, canı, emeği üzerine çökmüş bu düzen yıkılsın.

Bu sömürü ve katil sisteme karşı tek çare birleşerek örgütlenmektir. Bütün market ve mağaza işçilerini işçilerin kurduğu Bağımsız Emek Sen (bağımsızemek)’de birleşerek örgütlenmeye çağırıyoruz.

By admin1