İstanbul Emniyeti, Beşiktaş’ta bir sokakta baygın halde bulunmasının ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Halk TV YouTube Koordinatörü Uğur Yanıkel için ‘şüpheli ölüm’ incelemesi başlattı.

Yanıkel, 23 Aralık Cuma gecesi Beyoğlu Gümüşsuyu 10 Aralık Şehitler Parkı’nın hemen yanındaki yol kenarında baygın halde bulunmuş, kaldırıldığı Taksim İlk Yardım Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtulamamıştı. Halk TV, Yanıkel’in dengesini kaybederek düştüğünü, yerde bir saat baygın halde kaldığını yazmıştı.

Polis görüntülerde, Yanıkel’in parktan koşarak geçtiğini ve parkın bittiği noktadaki 3 metrelik duvardan aşağıya kontrolsüz biçimde yola atladığını, beton zemine çarptıktan sonra hareketsiz kaldığını tespit etti. Yanıkel’in birisinden ya da bir şeyden kaçma ihtimali üzerine ölümü şüpheli bulunarak inceleme başlatıldı.

ANKA’nın aktardığına göre Yanıkel’in biri ya da bir şeyden kaçma ihtimali üzerine olay ‘şüpheli’ bulunarak inceleme başlatıldı. Halk TV YouTube Koordinatörü Uğur Yanıkel, vefatının ardından yapılan otopsi sonrası, Okmeydanı Cemevi’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından memleketi Ardahan’a gönderilerek toprağa verildi.

 

By admin1