AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Yaptığı konuşmada muhalefeti eleştiren Erdoğan, TBMM Genel Kurulunda geçen hafta cuma günü kabul edilen 2023 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu’nun ülkeye faydalı olması için iyi dilekler diledi. 

“Vizyon, program ve proje yoksunu muhalefet partileri”

Konuşmasında muhalefet partileri eleştiren Erdoğan, “Vizyon, program ve proje yoksunu muhalefet partileri, bu bütçe görüşmeleri boyunca da kifayetsizliklerini göstermeye devam etmiştir. Nitekim bütçe tartışmalarında muhalefetin tutumuna baktığımızda, Cumhuriyetimizin 100 yıllık serencamının muhasebesini yapan bir akıl göremiyoruz” dedi.

“Altılı masa denilen yıkık dökük yapı”

6 kafadan 6 ayrı sesin çıktığını, herkesin birbirinin arkasından iş çevirdiğini belirten Erdoğan, “Bu ülkenin her bir ferdi; müktesebatı, söylemi, duruşu, önündeki, arkasındaki ortaklarıyla altılı masa denilen yıkık dökük yapıya baktığında geleceği için kime güvenebileceğini iyi bilir. 6 kafanda 6 ayrı sesin çıktığı, herkesin birbiri arkasından iş çevirdiği, kimsenin kimseye itimadının olmadığı, kavganın, kumpasın, ayyuka yükseldiği bir garip masaya bu milletin geleceğini teslim etmez” ifadelerini kullandı.

“Bay Kemal oğluna sahip çık. O kendisine başka ebeveynler arama peşinde”

Yaptığı konuşma da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nı da eleştiren Erdoğan, “İmamoğlu siyasi duruşuyla değil, bireysel eylemi sebebiyle ceza almasından sonra sergilenen tuhaf tavırların, tek başına masa efradının perişanlığını göstermeye yeterli” dedi. Mahkumiyet kararını sevinçle kucaklaşarak “çak” yaparak bayram havasında kutlandığını belirten Erdoğan, “Bu konuda yapılan mitingi sosyal medyadan duyduğunu söyleyen genel başkanlar mı ararsınız, daha bitmemiş bir yargı kararı üzerinden siyasi mühendislik hesapları yapanlar mı ararsınız? Maşallah tekmili birden ortaya döküldü. CHP’nin başındaki zat birbirlerinin neredeyse gözünü oyma derecesine gelen şahısla ilgili dün çıkmış ‘Biz baba oğul gibiyiz’… Bunları duyunca doğrusu içimden ‘Bay Kemal oğluna sahip çık. O kendisine başka ebeveynler arama peşinde’ demeden duramadım” ifadelerini kullandı.

By admin1