Göçmelere karşı nefret söylemleri ile gündeme gelen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ferhat Encü’ye atılan tokadı savundu. Özcan, “Adam az bile yapmış. Polisi itmek nedir? HDP İl Başkanı olman sana ayrıcalık mı sağlıyor?” dedi. Özcan, Encu’ya “gavat” dediği paylaşımını ise bir süre sonra sildi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, hasta ve infazı yakılan tutuklular için Kadıköy’de gerçekleşen Adalet Nöbeti’nde HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ferhat Encü’ye bir polis tarafından atılan tokadı savundu.

Özcan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Şimdi Fox haberi izliyorum. Bir komiser HDP il Başkanı’na tokat atmış. Adam az bile yapmış. Polisi itmek nedir? HDP İl Başkanı olman sana ayrıcalık mı sağlıyor. Terörü lanetlemediğiniz her gün benim size hep bir sözüm olacak. PKK’nın sözcüleri, bu arada kına geldi mi?”

Özcan, daha sonra bir kullanıcı tarafından yapılan paylaşımı alıntılayarak, “Kardeşim, Halep oradaysa arşın burada. Kimsenin polisimizi aşağılamaya çalışmasına izin vermeyiz. Tokadı yiyen o gavat HDP İl Başkanı savundukları o terörist örgütün kaç askeri ve polisi hain tuzakla şehit düşürdüğünü hiç düşündün mü? Türk polisi, Türk milletinin polisidir” ifadelerini kullandı.

By admin1