AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstabul’da düzenlenen Kadın Emeği Zirvesi’nde konuştu. Hiranur Vakfı’nda yaşanan cinsel istismar olayına değinen Erdoğan çocuklar için “başka” tehlikelerin olduğunu ifade ederek “LGBT denen olay bizim kitabımızda yok” dedi. 

Anayasa değişikliği gündemi

Anayasa değişikliğine ilişkin konuşan Erdoğan, “Geçmişte ülkemizde sözde modernlik, ilericilik, çağdaşlık iddiasıyla kadınlarımızı inançlarından, kıyafetlerinden, cinsiyetlerinden dışlayan bir zihniyetin nobranlıklarına şahit olduk. Türkiye’nin artık hatırlamak istemediği bu karanlık günlerini, AK Parti’nin demokrasi reformlarıyla geride bıraktık. Geçtiğimiz aylarda bir gece yarısı videosuyla yeniden gündeme getirilen başörtüsü yasal düzenleme teklifi, hepimize o günleri hatırlattı. Biz de meseleyi gelin Anayasal düzeyde kalıcı olarak düzenleyecek bir teklifte bulunduk. Anayasa değişikliği tabii olarak önce Meclis’te grubu bulunan partilere götürdük. Sonra Meclis’e sunduk. Şimdi Meclis’teki komisyon ve Genel Kurul süreçlerini bekliyoruz” dedi.

 “Çocuk gelin sorununu çözen Türkiye”

Türkiye’de yaşanan ‘çocuk gelin sorununu çözdüğünü’ iddia eden Erdoğan, “Tam da bu süreçte yeni bir istismar konusu ortaya atılmış. Biz hiçbir zaman kız evladımızın fiziki ve ruhi olgunluğa erişmeden evlendirilmesini tasvip etmedik. Zaten kendi aile hayatımızda da bunun bir örneği yok. Çocuk yaşta cinsel istismar ne İslami ne insani olarak asla kabul edilebilecek bir davranış değil. Gündeme gelen hadise konusunda da tüm kurumlarımız gereken takipleri yapmıştır. Ülkemizde küçük yaşta evlilik gibi sıkıntılar geçmişten beri yaşanıyor. Bu arada başka sorunlar yaşamaya başladık. Sosyal medya başta olmak üzere, çocuk yaştaki evlatlarımızın görünüşlerinden diğer insanlarla ilişkilerine kadar ciddi savrulmalara şahit oluyoruz. Çocuk gelin sorununu çözen Türkiye, çocukların daha büyük felaketlerin kucağına itildiği tehditle karşı karşıya” dedi.

“LGBT denen olay, bizim kitabımızda yok! CHP’nin kitabında var”

LGBT+ bireyleri hedef alan Erdoğan, “Evlatlarımızı korumamız gereken sapkın akımlardır. LGBT denen olay, bizim kitabımızda yok. CHP’nin kitabında var, yavru muhalefetin kitabında var. Bizim böyle bir şeye ihtiyacımız yok. Bu tehlikelere karşı daha müteyakkız şekilde mücadele edeceğiz” dedi.

 

 

By admin1