Bizim Gazete

Antalya Kapalıyol’da, ‘Bizim Gazete’ satışı yapan 9 Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi, Cumhurbaşkanı’na hakaretten gözaltına alındı. Mahkemeye sevk edilen partililer adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Şeriata, faşizme, karanlığa geçit yok!

Konuya ilişkin açıklama yapan partililer, “Cumhurbaşkanı’na ve kamu görevlilerine hakaret sebebiyle gözaltına alındık. Biz bu gözaltı kararının ve açılan soruşturmanın hukuki değil politik bir karar olduğunu biliyoruz. Tarikatlara ve cemaatlere karşı mücadelemiz bu tür baskılarla engellenemeyecek biz mücadelemizi sürdüreceğiz. Laik bir ülke kurana kadar, laik bir cumhuriyet kurana kadar mücadelemiz devam edecek” dedi. Açıklamanın sonunda “Şeriata faşizme karanlığa geçit yok” sloganı atıldı.

Yayını dağıtanların suçlanması da hukuk ve mantık dışıdır

Bizim Gazete, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Antalya’da Bizim Gazete satışında gözaltı. Suçlama: Cumhurbaşkanı’na hakaret. Gazete manşetinde yer alan suçlamayı hakaret sayan ve belki de cumhurbaşkanı dışındakiler için bu suçlamayı “ölçülü” bulan bir uygulama! Çok ortada olan bir konuda yönelttiğimiz suçlamanın “hakaret” olarak nitelenmesi de, bu konuda yapılan bir yayın nedeniyle yayını dağıtanların suçlanması da hukuk ve mantık dışıdır. Bu şekilde “kamu görevlilerine” suç işleme hakkı tanındığı da açıktır” ifadelerini kullandı.

By admin1