Sosyalist Güç Birliği

Sosyalist Güç Birliği bileşenleri, Ekrem İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyaset yasağı kararına, sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi. 

Sol Parti: Bu kötülük imparatorluğunu yeneceğiz!

Sol Parti, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Ekrem İmamoğlu’na verilen cezanın hukuki bir nitelik taşımadığı, siyasi olduğu açıktır. Dava öncesinde hakimin değiştirilmiş olması da, görevden alınan hakimin kendisine yönelik telkinlere ilişkin açıklamaları da bunu gösteriyor. Toplumsal desteklerini kaybetmiş olan iktidar olağan koşullarda seçimi kazanamayacağını kabul etmiş durumda. Bu tür adımlar da biraz bunu gösteriyor. Bu olup bitenlerden muhalefet de gerekli dersleri almayı bilmesi gerekir. Her ne yaparlarsa yapsınlar onlar kaybedecek. Bu ülkenin devrimci demokratik potansiyelleri bu kötülük imparatorluğunu yenebilecek güçte ve bunu hep birlikte göstereceğiz” dedi.

TKP: İstanbul’daki yurttaşlarımızın haklarının çiğnenmesine izin vermeyeceğiz!

Türkiye Komünist Partisi (TKP) sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Seçim öncesi siyasete müdahale etmek, AKP’nin kuralı haline geldi. Toplumu edilgenleştirmek için ‘ortak değer’ ve ‘hakaret’ safsataları türettiler. Havuz medyası ve meclis muhalefeti de üzerine düşen görevi layıkıyla yaptı. Eli kolu bağlanmış bir toplum arzuladılar, arzulamaya devam ediyorlar. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı dava ve bugün açıklanan karar, bu anlamda siyasi bir mesaj içermektedir. Mesaj açıktır: “Güç ve yetki bende, her şeyi yaparım” denilmektedir. Her ne olursa olsun, halkın seçme hakkına yönelik bu müdahalenin karşısındayız! Gayemiz açıktır: Emekçi halkın kendi kaderini eline aldığı bir düzen istiyoruz. TKP İstanbul İl Örgütü olarak, İstanbul’daki yurttaşlarımızın haklarının çiğnenmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Devrim Hareketi: Talimatla alınan bu karar, seçme-seçilme hakkına yönelik saldırıların bir parçasıdır!

Devrim Hareketi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “AKP yargısı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyaset yasağı kararı verdi. Talimatla alınan bu karar, seçme-seçilme hakkına yönelik saldırıların bir parçasıdır. Karşı devrimle her düzlemde mücadele edeceğiz” dedi.

By admin1