AKP Uşak Milletvekili İsmail Güneş, “Ekrem İmamoğlu’nun milletimizi yanıltması, sanki mağdurmuş gibi, hüküm verilmiş gibi hareket etmesi son derece yanlıştır” dedi.

AKP’li Güneş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesince İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında mahkumiyet kararı verilmesi hakkında konuştu.
Türk mahkemelerinin, Türk milleti adına bağımsız bir şekilde karar verdiğini vurgulayan Güneş, “Ekrem İmamoğlu, dün verilen karar sanki kesin hükümmüş gibi yaparak, mağdur olduğu yönünde bir algı yaratarak bunun üzerinden siyasi rant devşirme işine gitmiştir” dedi.
İmamoğlu hakkındaki mahkeme kararının, cumhurbaşkanı adayı arayışında olan altılı masayı da etkileyeceğini dile getiren Güneş, “Sayın Kılıçdaroğlu kendisinin önünün nasıl kesildiğinin farkında. Bu onların problemi ama burada esas olay, Ekrem İmamoğlu’nun milletimizi yanıltması, sanki mağdurmuş gibi, hüküm verilmiş gibi hareket etmesi son derece yanlıştır. Daha bunun Bölge Mahkemesi var, Yargıtay aşaması var, Anayasa Mahkemesi var” ifadelerini kullandı.

By admin1