Haftalık mizah dergisi Uykusuz

Haftalık mizah dergisi Uykusuz, asgari ücretli, memur ve emekliye verilecek ücrete ‘sadaka’ muamelesi yaparak “Asgari ücretliye, memura, emekliye ne verilse haklarıdır; fakir fukaraya vermek bereket getirir” açıklamasında bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi kapağına taşıdı.

Haftalık mizah dergisi Uykusuz, asgari ücretle çalışanların emekli ve memuru ‘fakir fukara’ olarak nitelendiren ve bu kesimlere yapılacak zamma ‘sadaka’ muamelesi yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi kapağına taşıdı.

Derginin kapağında Nebati’nin “Asgari ücretliye, memura, emekliye ne verilse haklarıdır; fakir fukaraya vermek bereket getirir” diyen Nebati, sözlerinin devamında yaşanan yoksulluğu itiraf etti: “Dar gelirliye, fakir fukaraya vermek bereket getirir” sözler yer verildi. Kapakta, bankamatikten para çeken bir kişinin arkasından Nebati’nin “Kartını unuttun lan fakir” dediği görülüyor.

Ne olmuştu?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ‘Nasıl Bir Ekonomi’ gazetesinden Vahap Munyar, Hakan Güldağ ve Servet Yıldırım’a konuşmuş, itiraf niteliğinde açıklamalarda bulunmuştu.

“Asgari ücretliye de, memura da, emekliye de ne verilse haklarıdır” diyen Nebati, sözlerinin devamında hem bu kesimlerin yoksulluğunu kabul ederek hem de vatandaşa ‘sadaka’ muamelesi yaparak, “Dar gelirliye, fakir fukaraya vermek bereket getirir” demişti.

By admin1