Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘çocuk istismarı’ açıklamasına “Çocuğun erken yaşta evlendirilmesi’ mi dedin sen? Yakalandın, hem de fena yakalandın” şeklinde tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızını ‘evlendirmesiyle’ ilgili ilk kez açıklama yaptı.

Muhalefetin tutumunu eleştiren Erdoğan, “Çocuklara yönelik taciz, tecavüz, reşit yaşa ulaşmadan evlilik gibi hususlardaki hassasiyetimizi biz kimseye sorgulatmayız. Türkiye’de bu konuyla ilgili en önemli hukuki ve fiili reformlar bizim hükümetlerimiz döneminde hayata geçirilmiştir. Bay Kemal sen bunlardan anlamazsın. Senin böyle bir hassasiyetin yok” ifadelerini kullandı.

Yakalandın hem de fena yakalandın…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın açıklamalarına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Erdoğan ‘Çocuğun erken yaşta evlendirilmesi’ mi dedin sen? Ne evlendirilmesi, ne anlatıyorsun sen! 6 yaşında çocuk sistematik tecavüze uğradı, şürekan yıllarca sümenaltı etti. Yakalandın, hem de fena yakalandın…”

By admin1